Plánované akce

Bohužel v současné době nejsou naplánované žádné akce.

Uplynulé

Škola v přírodě

Základní škola Veselá s námi letos opět odjíždí na školu v přírodě. Tentokrát na ně čeká dobrodružství a to přímo na zámku ! Aktuální dění můžete sledovat ZDE

ZŠ Veselá posílá první pozdravy ze Spáleného Poříčí! Zabydleli jsme se na zámku, pošmákli si na rajské, vydali se na první obhlídku okolních kopců, ale hlavně jsme se všichni stali opravdickými Indiány! Všem se nám totiž podařilo přeskočit mýtický oheň (maminky nebojte, zdravotník skákal s námi) a teď už nám nic nebrání v tom se se svými soukmenovci po boku vydat do prérie. Tak lovu zdar!

Indiánské kmeny posílají další kouřové signály z Poříčí: Dopoledne jsme vyrazili získávat cenné suroviny pro přežití a v závalu boje jsme vydrancovali i místní infocentrum (takže můžete v brzké době očekávat psaní, mrk, mrk). Odpoledne nás za ty záslužné činy vzaly paní učitelky za odměnu na rozhlednu a hrad, během čehož byl náš zámek bohužel napadnut a vykraden hromadou potulných lupičů, které přilákala naše ranní kořist a neodradilo je ani krupobití. Naštěstí jsme je polapili a můžeme tak zase v noci v klidu spát

Třetí den je úspěšně za námi. Dopoledne jsme využili nepršavého počasí a vyrazili ven – nejprve jsme absolvovali dostihový závod a poté pátrací stopovačku po zajímavých místech Poříčí. Za to jsme si vysloužili u pana kuchaře řízek, mňam! Posilnění (a hlavně poučeni ze včerejšího vykradení) jsme hned po O začali se stavbou lepších a zabezpečenějších týpí, vigvamů, vesniček a měst, aby se naše prosperující kmeny měly kam uchýlit. Po večeři jsme ještě dodělali totemy, které naše vesnice ochrání od všeho zlého. Poslední den začal přípravou na závěrečné ceremonie - preventivně jsme natrénovali hned několik choreografií, vyrobili kmenové náhrdelníky a dodělali totemy. Před obědem jsme stihli ještě s tučňáky vyrazit na lov rybiček a ačkoliv se nám v tom snažila zabránit tlupa mlsných ledních medvědů, nikdo zraněním nepodlehl. Protože naše vesnice prosperují a produkují dostatek potravy pro všechny, vyrazili jsme odpoledne na burzu, kde ti největší a nejodvážnější investoři z počátečních 20 peněz vytvořili třeba až 1260 peněz na konci hry. Před slavnostní večeří ve formě smaženého bizona s americkými bramborami nás čekala ještě jedna záležitost, kterou bylo potřeba vyřídit - najít poklad. Cesta k němu byla nelehká, ale je to doma. Večer jsme si tedy poklad rozdělili, zatančili vše, co jsme dopoledne nacvičili (a dokonce se přidaly i paní učitelky!), a teď už se moc a moc těšíme domů.

28.05.2019 13:08

Dnes: 5